FOH

O festivalu

V letošním roce se 45. dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana bude konat v termínu od 6. do 9. října 2013. Hlavní téma festivalu je "Hry a volný čas". Hlavními partnery jsou Město Ostrov a Krajský úřad Karlovy Vary.

V letošním roce se uskutečnilo několik změn, které zcela jistě povedou k zlepšení image celého festivalu. Zásadní změna je v termínu festivalu, kdy začínáme v neděli. Image festivalu jsme po bezvadné spolupráci v loňském roce opět zadali Střední průmyslové škole keramické a sklářské v Karlových Varech.V letošním roce vyhrála studentka Tereza Pozdíšková a její večerníčkové postavičky.

V letošním roce jsme si pro vás připravili festivalové suvenýry jako jsou pohledy, placky, trička a tašky.

Festivalový katalog ke shlédnutí ZDE

POROTA PRO 45. ROČNÍK

Juraj  Šajmovič
-    režisér

Vystudoval režii, scenáristiku a dramaturgii na katedře dokumentární tvorby pražské FAMU. V roce 2012 přišel do kin jeho první celovečerní snímek „Tady hlídám Já!“. Jeho tvorba obsahuje mnoho oceněných dokumentárních filmů, komerčních spotů, hraných krátkých filmů a seriálů. Některá díla z jeho tvorby dosáhla úspěchů v Čechách i zahraničí. V současné době se věnuje přípravě dvou celovečerních filmů a vývoji televizního seriálu. Tyto projekty vznikají ve vlastní produkční společnosti Road Movies.


Jaroslav Sedláček
-    dramaturg a scénárista

Filmový publicista, dramaturg a vysokoškolský pedagog. Ještě během studií Fakulty sociálních věd na Univerzitě Karlově pracoval ve společnosti AB Barrandov. V letech 1994 – 2008 pracoval jako zástupce šéfredaktorky časopisu Cinema. Od roku 2009 je na volné noze. Byl odborným redaktorem Lexikonu českého filmu, Kroniky filmu a dalších knih a publikací, odborným poradcem zábavného televizního pořadu Nový Videostop, dramaturgem televizního seriálu Kriminálka Anděl, který byl roce 2010 nominován na cenu Elsa, scenáristou a autorem průvodního komentáře dvacetidílného dokumentárního cyklu Rozmarná léta českého filmu (2011)


Michaela Dolinová
-    herečka, moderátorka

Michaela Dolinová absolvovala Pražskou konzervatoř. Nastoupila do Kladenského divadla, kde odehrála velký repertoár klasických rolí. Souběžně hostovala v Divadle Semafor ve skupině Josefa Dvořáka, se kterým pak odešla do soukromého divadla Josefa Dvořáka. Hostovala i v Hudebním divadle Karlín kam v roce 1993 nastoupila do stálého angažmá. Hrála v mnoha muzikálech a kabaretu. Vystupuje coby moderátorka a zpěvačka na mnoha kulturních akcích.

 

Petr Martinák
-    herec, moderátor, imitátor

Vystudoval gymnazium a VŠE. Už na škole se projevovaly jeho schopnosti bavit lidi. Organizoval studentské besídky a plesy, které i sám moderoval. V té době začíná imitovat první osobnosti. Na vojně se úspěšně účastnil Armádních Soutěží Umělecké Tvořivosti, kde se umisťoval na prvních místech se svými zábavnými vstupy a scénkami. A právě na vojně se zrodila myšlenka věnovat se práci baviče a moderátora více. Na frekvencích Čro OL pracoval jako rozhlasový moderátor, kde měl denně i svůj samostatný zábavný pořad. V roce 2001 výrazně zabodoval v konkurzu televize Nova a rok moderoval ranní pořad Snídaně s Novou. Díky jeho imitátorským vstupům byl obsazován i do večerních zábavných pořadů. Některé z nich i sám moderoval. V současné době je hostem mnoha zábavných pořadů nejen televize Nova, ale i ostatních televizí v ČR a na Slovensku. Spolupracuje se spoustou českých umělců, hraje v některých divadelních představeních Prozatimně osvobozeného divadla F.Ringo Čecha. Je žádán i do zahraničí pro česky mluvící publikum.

Bauerová Eva PhDr.
-    psycholog

Provozuje psychologickou ordinaci v Ostrově a znaleckou činnost v oblasti zdravotnictví (klinická psychologie). Mimo jiné je i dopravní psycholog.

 

HISTORIE FESTIVALU

Od roku 1968 / přehlídka dětské filmové tvorby

Filmový a televizní festival Oty Hofmana, původně Národní přehlídka filmů pro děti, vznikla v roce 1969 z iniciativy nadšenců - ostrovských učitelů a členů Dětského filmového klubu Martin. Pravidelným návštěvníkem a fandou přehlídky byl scénárista a spisovatel Ota Hofman. Po létech jeho patronátu nejen nad přehlídkou, ale i celou dětskou tvorbou, byl nově se formující festival s laskavým svolením paní Ireny Hofmanové pojmenován - Festival Oty Hofmana.

Více o Martinovi naleznete ZDE
 

Od roku 1993 / rozšíření o televizní tvorbu

Neustálý nedostatek soutěžních snímků přiměl pořadatele festivalu rozšířit přehlídku filmové tvorby pro děti o televizní část.
 

Od roku 1999 / rozšíření o tvorbu pro mladou generaci

Protože krize v dětské filmové a nakonec i televizní tvorbě pokračuje, rozhodli se pořadatelé rozšířit festival o filmy pro mladou generaci a o filmy rodinného typu.
 

Od roku 2000 / rozšíření festivalu o mediální část

"Děti již nejsou jen pasivními konzumenty toho co jim předkládá film nebo televize, samy chtějí tvořit a prezentovat výsledky své práce. Díky technice a svobodě po celém světě".
 

Od roku 2001 / rozšíření festivalu o tématickou část

Nacházíme se v roce 2001, což je jedinečná možnost srovnat fikci A.C. Clarka se skutečností, kterou prožíváme. Tématu bude věnována rozsáhlá retrospektivní přehlídka a jiné doprovodné akce.


 

FESTIVALOVÁ ZNĚLKA
PARTNEŘI

Město OstrovKarlovarský kraj


(c) 45. Dětský filmový a televizní festival 2013