DIFadlo z.s.

Jsme divadelní amatérský spolek z Ostrova a naším cílem je propagace a podpora regionální kultury. 
Spolek byl založen 2. 12. 2016, transformací Divadelní scény DK Ostrov na dva samostatné spolky.

Činnost spolku se zaměřuje na
a) spolupráci s veřejností a jinými subjekty,
b) pořádání, organizování, realizace divadelních představení a animačních programů,
c) zapojení dobrovolníků a podpora dobrovolnictví

Tel.: 728 683 980, 353 800 525
Emal: spolekdifadlo@gmail.com
FB: www.facebook.com/DIFadlo

Divadelní spolek Ochotníci Ostrov

je pokračování "Divadelní scény DK Ostrov ", který navázal na tradice a již 16 let působí v Domu kultury. Divadelní spolek Ochotníci Ostrov je samosprávný a dobrovolný svazek členů ,kteří provozují neprofesionální divadelní činnost , jak pro dospělého diváka, tak pro děti. Organizují divadelní zájezdy do okolních míst a zúčastňují se na kulturních akcí města. Název Ochotníci nejlépe vyjadřuje naši činnost. Sídlo DS je Mírové náměstí 733 363 01 Ostrov.

Tel: 777 698 855, 774 830 244
email: halovak@dk.ostrov.cz
FB: www.facebook.com/Ochotn%C3%ADci-Ostrov-222233474491594/?fref=ts

MODELÁŘSKÝ KLUB MK 02 Ostrov

 Náš současný klub pořádá veřejné soutěže v kategorii házedel, rádiem řízených házedel kategorie RC H, členové klubu se účastní soutěží pořádných jinými kluby v kategoriích házedel H, RCH, RC polomaket a RC maket, F5D závody kolem pylonů, vrtulníků a provozují též halové akrobatické modely. Modelářský klub je malou nevýdělečně činnou organizací v počtu 29 členů z toho je 6 žáků. (stav 2009)

Předseda : Klingora Karel  
E-mail: mk02ostrov@email.cz
www.mk02ostrov.wbs.cz

 

KŽM MDDM OSTROV               

Klub Železničních modelářů Ostrov má již dlouholetou tradici a patří tak mezi nejstarší v České republice.Díky velkému nadšení a tvořivosti se  klub proslavil především /OSTROVSKOU NULKOU/, kdy se pod rukama ostrovských modelářů začala objevovat řada špičkových modelů od vozů, lokomotiv až po modely výseků krajin či staveb oceněných nejen na domácích republikových, ale i mezinárodních soutěžích.

Tel.:  774810270
Email: kzm.ostrov@seznam.cz
www.kzm-ostrov.e-stranky.cz

Ohnivé divadlo Ignis

Ohnivé divadlo, fireshow, UV show, kejkle
Členové skupiny: Tomáš Lněnička,  Eliška Failová,  Bára Lebocová,  Lucie Kališová
Externí členové / Jiří Šťastný, Břeťa Fail
 Tel.: 777 957 409, 728 517 877
Email: od.ignis@seznam.cz
www.od-ignis.cz

Občanské sdružení Krušnohorská krajka

Sdružuje přátele ruční paličkované krajky z oblasti českého Krušnohoří. Tato oblast proslula výrobou ručních paličkovaných krajek již v 16. století. Členky sdružení chtějí na tuto tradici navázat a toto prastaré řemeslo v této oblasti zachovat a znovu oživit.

Ostrovská spojka Jana Dvořáková
Tel.: 603 830 575
www.krajka.eu

Občanské sdružení Ostrůvek, z.s

Nabízí aktivity pro nejmenší děti a  rodiče.  Kromě pravidelných dopoledních a odpoledních programů pro děti pořádá večerní aktivity pro dospělé ( jógu,reiki, přednášky, semináře, těhotenské kurzy), vítání miminek a další akce pro rodiny s dětmi .

Email: centrumostruvek@seznam.cz
www.centrumostruvek.cz 

 

 

Občanský střelecký spolek Ostrov, z. s.

Spolek byl založen s cílem navázat na činnost původního historického spolku „C a K Výsadního občanského střeleckého sboru v Ostrově“ založeného v roce 1840, později „Občanského střeleckého spolku Ostrov“ (Bürgerlicher Schützenverein Schlackenwerth) tak, aby nově založený spolek byl považován za historického (nikoliv právního) nástupce výše uvedeného spolku. Zakladatelé si vytkli za cíl, aby nebyl spolek organizací čistě historickou. Spolek se svou činností věnuje i spoluorganizování kulturních akcí, organizování vlastních sportovních střeleckých klání pro malé i velké a snaží se o to, aby se podařilo v široké veřejnosti měšťanstva ostrovského (a obcí okolních) vzbudit zájem o činnost spolku, historii a kulturní dědictví našeho krásného města. V současné době má spolek 5 členů.
www.ostrostrelci-ostrov.cz.

Orbis Pictus

"S písní na rtech je život veselejší", řeklo si několik ostrovských dam, a tak v létě roku 1998 byl založen ženský pěvecký sbor s názvem Orbis pictus Ostrov. První veřejné vystoupení se konalo 22. října 1998. Orbis pictus vystoupil na vernisáži výstavy k 80. výročí založení našeho státu. Koncert od koncertu jsme si byly jistější a jistější a za dva roky našly odvahu přihlásit se na mezinárodní festival "Svátky písní Olomouc". Bylo pro nás překvapením, že se z tohoto festivalu vyklubal obrovský koncertní program sborů z celé Čestké republiky a ze zahraničí. O to více jsme si pak vážily třetího místa ze třiceti komorních sborů soutěžících v naší kategorii.
Čas přivedl do našich řad nové zpěvačky a zpěváky a sbor se z původního desetičlenného ženského obsazení změnil na pětadvaceti členné smíšené hudební těleso.

Email: orbispictusostrov@seznam.cz
www.orbispictusostrov.cz

Zimoplavci

Led, kultura i historie. Hnutíčko má rostoucí popularitu jak mezi plavci, diváky ale i mezi sdělovacími médii. Vzali jsme si za své propagovat, otužilectví, jako přirozenou součást péče o tělesné i duševní zdraví člověka. Obracíme se na památku akademika Františka Běhounka, v jehož osobě se spojuje ledové dobrodružství, cestovatelství, věda i souvislost s naším krajem. Všestrannost doplňujeme i šířením povědomí o ryze českém kulturním unikátu. Vybrali jsme si divadlo Járy Cimrmana, jehož kombinace inteligentně/ztřeštěného humoru rezonuje s touto naší aktivitou.

Email: info@zimoplavci.cz
www.zimoplavci.cz

Podkrušnohorský spolek velocipedistů

V roce 2002 pár přátel založilo spolek vyznávající krásu dob minulých viděnou ze sedel starých velocipédů. Okořeněnou sportovním duchem, stylovým oděvem a veselou myslí. Zúčastňují se sportovních akcí, kde jsou nejen okrášlovacím prvkem, ale také tvrdým soupeřem. Spolek je od konce roku 2011 členem obnovené České obce velocipedistické. Díky tomuto postu navštěvujeme se stejně zapálenými spolky různé společenské události po celé České zemi. 

www.velocipediste.blog.cz

 Uložit

Uložit

Uložit

Uložit