SPORTOVEC ROKU TROCHU JINAK

Anketa Sportovec roku 2020 města Ostrov se nám letos poněkud protáhla a vyústila v trošku jiný projekt. Jak to všechno dopadlo a kteří sportovci byli nominovaní?

Vzhledem ke všem okolnostem se nám anketa trošku protáhla a nedošlo nakonec k výběru vítězů jednotlivých kategorií a samotnému oceňování tak, jak jsme v předešlých letech byli zvyklí. Celý projekt Sportovec roku se tak trošku přetransformoval v projekt motivační, kterým bychom chtěli podpořit hlavně děti, ale i vás ostatní k aktivnímu pohybu, který zaručeně podporuje dobrou náladu :)

V anketě se nám sešlo celkem osmnáct nominací v pěti kategoriích – junior, senior, junior tým, senior tým a sportovní talent. Čtrnáct z nominovaných se na konci března zúčastnilo v našem kulturáku dvoudenního focení a natáčení v režii Martina Vrbického a Jana Konopiského. Výsledek můžete posoudit sami na následujících odkazech.

SPORTOVCI OSTROVA A OKOLÍ,

kteří nás inspirují svým odhodláním zachovat si radost z pohybu, sportovat
za jakýchkoli podmínek a usilovat dál o co nejlepší výsledky.

CO NÁM VZKÁZALI TRENÉŘI A SPORTOVNÍ OSOBNOSTI

Focení se nemohli bohužel účastnit cyklistka Sára Peterková, atletka Adéla Zavoralová, twirlingový tým Oskarky Ostrov a cyklista Martin Čechman.

Sára Peterková se v loňském roce stala celkovou vítězkou Českého Poháru v dráhových sprinterských disciplínách, Mistryní republiky v team sprintu a získala také na MČR 2. místo na dráze ve sprintu a stíhacím závodu družstev, 3. místo na 500 m s pevným startem a 4. místo v dráhové disciplíně keirin a scratch.

Adéla Zavoralová vybojovala ve své kategorii titul halové mistryně karlovarského kraje v běhu na 60 m a 60 m překážek. Získala také 1. místo ve víceboji na Malé ceně Chebu.

Loňská sportovní sezona byla pro twirlingový tým Oskarky Ostrov (Veronika Veltruská, Adéla Nováková, Anna Trnková, Daniela Kopřivová a Camilla Ullmanová) poslední. V uplynulých šesti letech byly nejlepším národním týmem s tituly nejen republikovými ale také evropskými. Na závěr závodní kariéry vybojovaly titul Mistři ČR v disciplíně taneční twirlingový tým, postoupily na Mistrovství Světa a získaly nejprestižnější ocenění, Křišťálovou cenu za nejlepší choreografii roku, na které má mimořádnou zásluhu jejich trenérka Lucie Jana Matoušková.

Cyklista Martin Čechman je přes své mládí v Ostrově legendou. Sbírá jeden titul za druhým. V roce 2020 se stal Mistrem Evropy ve sprintu kategorie do 23 let, ve světovém žebříčku UCI se umístil na 5. místě a stal se také celkovým vítězem Českého Poháru v kategorii muži ELITE ve sprinterských disciplínách.

Rčení „co Čech, to muzikant“ bychom mohli u nás změnit na „co Ostrovák, to sportovec“. Je až s podivem, kolik máme v našem malém městě úspěšných osobností napříč generacemi. A to vám představujeme jen malou hrstku z nich.

Všem nominovaným ještě jednou děkujeme za skvělou reprezentaci Ostrova a přejeme neutuchající vytrvalost a radost z pohybu, kterými nás inspirujete.